CLIENT: Eesti Rahvamuuseum

    Scope:
  • Pakend/Print,

Kohtumised. Eesti kultuuriloo püsinäitus Eesti Rahva Muuseumis

Me oleme siin. Meil on ajalugu. Me kanname seda kaasas…  ja kohtame ERMis.

2019.aastal ilmunud kataloog “Kohtumised. Eesti kultuuriloo püsinäitus Eesti Rahva Muuseumis” Eesti kultuuriloo ülevaatenäituse ja ühtlasi ERMi suurima püsinäituse esemetest ja lugudest eestlaste asustusajaloos. Raamat keskendub Eesti elanike argielule nii tänapäeval kui ka kauges minevikus.

 

Üldpealkiri “Kohtumised” tähistab kaheteistkümnest üksiknäitusest koosnevat kompleksi. 3500 ruutmeetril asuval näitusel on saja meetrine “Ajarada” arhailisest talupojakultuurist nõudekogude ajani, ühendades esimest korda ühel näitusel kõik eri ajastud Eesti ajaloos. Omaette lugu ja näitusesaal on Eesti esimesel sinimustvalgel lipulgi.

Iidne. Minimalistlik. Tänapäevane. 

Võtsime raamatu disainimisel lähtepunktiks näitusel kasutatud värvid – beeži, halli ja tumesinise – lisades iidse köitematerjali Kalinguriga ajaloolise aspekti. Kalingurit on kasutatud nii Kalevipoja kõitena kui ka paljudes teistes sarnastes teostes.

Kujundasime ajas kestva ja huviäratava disainiga minimalistliku raamatu. Selle saavutamiseks on kasutatud kõikidel lehtedel erinevat grid’i – värvilised pildid on ühetoonilisel taustal, paigutudes koos lisainfoga lehtedel veidi erinevalt.